Millenialsi masowo wchodzą do pracy, a ich udział w ogólnej liczbie zatrudnionych wynosi około jednej trzeciej. Ale czy Millenialsi naprawdę tak bardzo różnią się od innych pokoleń? Być może nie. Wyzwaniem jest jednak to, że powszechnie panujące wyobrażenia na ich temat mogą nie być prawdziwe. Millenialsi są nazywani pochłoniętymi sobą, uprawnionymi i leniwymi. Często opisuje się ich również jako optymistycznych, obeznanych z technologią i zorientowanych na pracę zespołową - a wszystko to w tym samym czasie. Przy tak wielu sprzecznych opiniach na temat tego młodego pokolenia, zrozumiałe jest, dlaczego menedżerowie zatrudniający mogą czuć się zdezorientowani podczas rozmów z potencjalnymi pracownikami.
Niezależnie od tego, czy zarządzasz zespołem Millenialsów, czy też prowadzisz rozmowy z kandydatami do pracy należącymi do tego pokolenia, ważne jest, abyś zrozumiał, co sprawia, że są oni tak dobrzy. Oto pięć powodów, dla których millenialsi są świetnymi pracownikami:
Są obeznani w technologii
Millenialsi zostali wychowani na technologii. Są "pierwszym pokoleniem, które dorasta z komputerami", jak to ujął New York Times, i w rezultacie technologia jest głęboko zintegrowana z tym, kim są jako jednostki. Millenialsi uwielbiają technologię i to, jak można ją wykorzystać do poprawy sposobu prowadzenia biznesu. Często są pierwszymi użytkownikami nowych technologii i mogą stanowić cenny dodatek do zespołów zajmujących się obsługą klienta, zwłaszcza jeśli firma oferuje produkty cyfrowe lub oprogramowanie jako usługę. Millenialsi mogą również pomóc zespołom IT pozostać na szczycie najnowszych trendów w oprogramowaniu i sprzęcie, a także zagrożeń cyberbezpieczeństwa i najlepszych praktyk. Ich wiedza na temat technologii i jej zastosowań może również pomóc odwrócić rosnący problem analfabetyzmu technologicznego wśród starszych pokoleń. Millenialsi mogą być Twoimi pracownikami zajmującymi się obsługą klienta, zespołem IT i działem marketingu - wszystko w tym samym czasie.
Chcą być wyzwaniem
Millenialsi to pod wieloma względami bardzo ambitne pokolenie. Nie boją się wyzwań i często są przyciągani do nowych możliwości i projektów, które wypychają ich poza ich strefy komfortu. W rzeczywistości badania pokazują, że Millenialsi chcą, aby w pracy stawiano przed nimi wyzwania tak samo, jak chcą być wynagradzani. Millenialsi są również graczami zespołowymi i przyciągają ich firmy, które oferują możliwości rozwoju i kulturę współpracy. Chcą być częścią czegoś większego niż oni sami i często lgną do organizacji zaangażowanych w wywieranie pozytywnego wpływu na społeczeństwo. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie kandydatów z pokolenia Millenialsów jest oferowanie ambitnych projektów, kultury opartej na współpracy i możliwości przyczynienia się do realizacji misji firmy. W ten sposób nie tylko przyciągniesz Millenialsów, ale również ich zatrzymasz - ponieważ ludzie często jako pierwsi odchodzą z firm, w których czują się niedoceniani lub niedostosowani.
Mają silną etykę pracy
Millenialsi są często opisywani jako posiadający silną etykę pracy. Przypisuje się to kombinacji czynników, w tym ich pragnieniu pracy pełnej wyzwań, jak również potrzebie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Millenialsi chcą dokonać pozytywnej zmiany w świecie i często są przyciągani do takich dziedzin, jak praca społeczna i ekologia. Chcą, aby ich praca miała znaczenie, a ich pracodawcy byli społecznie odpowiedzialni. Millenialsi często mają silną potrzebę równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Nie oznacza to, że są oni leniwi, ale raczej, że mają inne spojrzenie na to, co stanowi "pełny dzień" pracy. Millenialsi często mają napięte harmonogramy, równoważąc pracę w niepełnym wymiarze godzin z pracą w szkole i zajęciami pozalekcyjnymi. Z tego powodu mogą preferować pracę w mniejszym wymiarze godzin, ale z większą elastycznością. Millenialsi mogą być bardzo produktywnymi pracownikami, jeśli tylko zapewnimy im narzędzia do osiągnięcia sukcesu.
- Admin