Jak używać Hashtagów na Instagramie: Przewodnik dla początkującychInstagram to platforma mediów społecznościowych, która umożliwia użytkownikom przesyłanie, udostępnianie i odkrywanie zdjęć. W związku z tym marketerzy również zainteresowali się Instagramem w celu zwiększenia widoczności marki i zaangażowania użytkowników. Wśród wszystkich użytkowników na Instagramie, marki są tymi, którzy mogą najbardziej wykorzystać jego funkcje. W związku z tym więcej firm korzysta z Instagrama, aby promować swoje produkty lub usługi wśród odbiorców docelowych. Od estetyki do tagowania przyjaciół, oto jak możesz wykorzystać Instagram na swoją korzyść.

Hashtagi na Instagramie: Dlaczego są ważne?

W przeciwieństwie do innych platform social media, Instagram nie pozwala na dodawanie klikalnych linków w swoich postach. Oznacza to, że Twoje posty będą widoczne tylko dla Twoich followersów i osób, które zostały oznaczone na zdjęciu. Jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojego postu i ułatwić ludziom znalezienie Twojej strony na Instagramie, hashtagi są niezbędnym narzędziem. Dodając hashtagi do swoich postów, zwiększasz szansę, że zostaną one dostrzeżone przez innych użytkowników Instagrama. Te tagi są również wykorzystywane przez Instagram do sugerowania podobnych postów innych użytkowników, dzięki czemu możesz odkrywać nowe treści. Co więcej, możesz również zobaczyć inne posty, które są powiązane z Twoimi na podstawie wybranych hashtagów. Dzięki temu łatwiej jest Ci odpowiadać na komentarze lub polubić inne posty.

Jak dodać hasztag w poście na Instagramie

Jeśli chcesz dodać hashtagi w swoim poście na Instagramie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest otwarcie postu opublikowanego ze swojego konta na Instagramie. Następnie kliknij ikonę "więcej" znajdującą się na dole postu. Po tym, możesz dodać do 30 hashtagów. Najlepszym sposobem na dodanie hashtagów do swoich postów jest wybranie kombinacji hashtagów, które są specyficzne, ale również istotne dla Twojego postu. Na przykład możesz użyć ogólnego hashtagu jak #travel, ale możesz również dodać bardziej specyficzny hashtag jak #travelbloggers. Robiąc to, zwiększasz prawdopodobieństwo, że zostaniesz dostrzeżony przez innych użytkowników Instagrama.